Новини

Академічний одяг випускників KSE


Для того, щоб підкреслити урочистість щодо отримання магістерського рівня, в Київській школі економіки вирішили розробити унікальні мантії та бонети, які б відповідали академічним стандартам одягу випускників та несли певне значення і традиції.

Випускні церемонії в університетах, безумовно, барвиста подія. Коли справа доходить до академічних регалій, кожен колір, форма, розмір і навіть тканина щось символізують. У деяких університетах є свої традиції в одязі для випускників. До цього KSE надавала своїм випускникам тільки чорні мантії і бонети, при цьому не повністю враховуючи академічні традиції одягу Європи і США.


Традиція академічного одягу випускників походить з Європи 12 століття, коли були засновані перші університети. Спочатку, мантії і капюшони носили священнослужителі і їх студенти. У 1894 році, згідно з історією академічного одягу Колумбійського університету, американська міжвузівська комісія зібралася в школі, щоб стандартизувати стиль і колір мантії і капюшонів. З роками академічні регалії змінювалися, однак в 1932 році Американська рада з освіти призначила комісію для перевірки академічного кодексу і в 1985 затвердила Міжвузівський кодекс, який встановлює детальну єдину схему академічних регалій.Сьогодні академічний стиль залежить від університету, але є певні рекомендації, від яких Київська школа економіки відштовхувалась і вирішила додати до звичайного комплекту магістерських мантій капюшони, зовнішній колір яких відноситься до сфери навчання, а внутрішній - до кольору інституції. При цьому керувались кольорами, які в значній мірі стандартизовані Кодексом академічного одягу.


Так, міжвузівським кольором капюшона для випускників програм «Економічний аналіз» та «Бізнес і Фінансова економіка» визначено Copper (мідний), а для випускників «Магістерської програми з публічної політики та врядування» – Peacock blue (синій павич). Для випускників програм KSE Business Education, а саме – програм «Бізнес адміністрування», «Бізнес- адміністрування з використанням штучного інтелекту та аналітики даних», «Бізнес- адміністрування з цифрової трансформації» було визначено Drab/Beige (тьмяний/бежевий), який уособлює ступінь магістра бізнес-освіти.