ПІДТРИМКА ІННОВАЦІЙ У ГУМАНІТАРНОМУ РОЗМІНУВАННІ

Акселераційна програма для українських підприємців, які мають інноваційні рішення у сфері гуманітарного розмінування

Акселераційна програма реалізується за ініціативи Міністерства Економіки України спільно із Kyiv School of Economics та спрямована на розвиток та підтримку інноваційних і унікальних рішень у сфері гуманітарного розмінування в Україні.

Акселераційна програма створена для українських розробників технологічних рішень у сфері гуманітарного розмінування. Ви зможете розробити власну бізнес-модель та створити план розвитку бізнесу від прототипу до сертифікованого інструменту з розмінування. 

ПЕРЕВАГИ ПРОГРАМИ

Складання і проходження індивідуальної дорожньої карти у супроводі менторів та експертів. Ви розробите власну бізнес-модель та створите план розвитку бізнесу від прототипу до сертифікованого інструменту з розмінування.

icon

Навчання ефективного ведення бізнесу та розвитку інновацій

icon

Підтримка менторів та експертів

icon

Реальні випробування технологій на полігоні

icon

Налагодження співпраці з розробниками різних технологічних напрямків

icon

Можливість залучення інвестицій для реалізації вашого проєкту

Мета програми: протягом 10 років повернути до експлуатації 80% потенційно забруднених територій

174 000 км²

вважаються потенційно забрудненими

6,1 млн

людей у зоні ризику

до 9000 осіб

прогноз щодо нещасних випадків до 2030

Мета програми: протягом 10 років повернути до експлуатації 80% потенційно забруднених територій

Illustration

Масштаб проблеми з якою зіштовхнулася Україна — безпрецедентний. Ми найбільш потенційно забруднена вибухонебезпечними предметами країна у світі. Щоб подолати цей виклик маємо залучати інноваційні технології, які дозволять пришвидшити гуманітарне розмінування. Ми підтримуватимемо власних виробників техніки та обладнання та стимулюватимемо стартапи. Я переконана, що ми зможемо не просто знайти сучасні рішення для цієї критичної проблеми, але й будемо експортувати свої технології.

Юлія СвириденкоПерша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки

Illustration

Міжнародні експерти оцінили, що процес розмінування в Україні може тривати 20 років. Ми прагнемо скоротити цей термін до 2 років. Тому ми шукаємо рішення та розробляємо відповідні проєкти. Наша мета — створити бізнеси, які будуть розміновувати поля, вулиці, міста України.

Тимофій МиловановПрезидент Київської школи економіки

Наші проєкти

Heading photo

Розробка роботів-косарокдля безпечного розмінування територій

Хакатон «Безпечне Поле»

Учасники створюють прототипи роботизованих косарок, що можуть оперативно косити зарослі поля. Ціль проєкту - підвищення швидкості та ефективності розмінування, не наражаючи на небезпеку людей. 

ПОПЕРЕДНІ ЗАХОДИ

Illustration

Demine Ukraine Forum

Київська школа економіки та Міністерство економіки України провели у Києві перший міжнародний форум з питань гуманітарного розмінування територій України – Demine Ukraine Forum. Форум відбувся за підтримки Kyivstar та Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine).

 • Детальніше

  Форум відкривали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда та Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк.У заході взяли участь представники Кабінет Міністрів України та інших державних органів, посольств країн-донорів, агросектору, а також оператори протимінної діяльності та вітчизняні виробники обладнання з розмінування.Під час третьої панелі форуму, присвяченій розвитку технологій для пошуку і знешкодження вибухонебезпечних предметів, очільниця KSE Graduate Business School Валентина Сахно розповіла, що Мінекономіки разом з KSE працюють над запуском програми з підтримки інноваторів, які розроблятимуть технології у сфері розмінування.Програма для стартаперів передбачатиме технологічну і менторську підтримку, допомогу у виході на ринок і запуску серійного виробництва, а також сприяння у залученні додаткових фінансів. Незабаром програму буде проанонсовано для громадськості.Demine Ukraine – державна програма з очищення території України від вибухонебезпечних предметів та мінного забруднення, залишеного внаслідок російської агресії.

Illustration

Demining Bootcamp

Близько півсотні команд українських розробників подали заявку на участь в акселераційній програмі підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, що реалізується за ініціативи Міністерство економіки України спільно із Kyiv School of Economics. Протягом дводенного Demining Bootcamp, що відбувся в Києві 2-3 грудня 2023, біля 30 команд, що претендують на участь в програмі, представили свої розробки та ідеї.

 • Детальніше

  «Наша глобальна мета – впродовж 10 років повернути у використання 80% потенційно замінованих територій. Щоб досягти її, ми працюємо одразу в кількох напрямках. Це створення конкурентного ринку розмінування, стимулювання розвитку виробництва машин та обладнання в Україні, посилення спроможностей операторів, співпраця з донорами. Один з ключових напрямків — застосування найсучасніших технологій у розмінуванні. Ми прагнемо допомогти нашим винахідникам та інноваторам швидко пройти шлях від ідеї до створення чи масштабування продукту. Це буде експертна допомога, а в разі, якщо проєкт перспективний — допомога із пошуком фінансування, сертифікацією, виходом на ринок», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.
  Своєю чергою президент Київської школи економіки Тимофій Милованов підкреслив важливість подібних заходів для розробників у сфері гуманітарного розмінування.
  «Ми створили можливість для розробників обмінюватись досвідом та ідеями, челенджити один одного. Це допомагає зрозуміти, як ми можемо бути корисними одне одному та як розвивати проєкт. Наприклад, збільшувати залученість технологій та зменшувати пряму присутність людей, щоб зменшити ризик для людей», — зазначив Тимофій Милованов.
  Під час Demining Bootcamp команди інноваторів представили експертам свої напрацювання за напрямами «Техніка для розмінування», «Комплексні рішення», «IT-рішення», «Обстеження». Експертна група, до складу якої увійшли представники Національного органу з протимінної діяльності, Міністерства оборони, ДСНС, Міністерства економіки тощо, мала змогу оцінити та надати свої коментарі й поради щодо проєктів, які вже працюють в реальних умовах, і тих, що перебувають на стадії ідей. Важливою складовою Demining Bootcamp стала робота в командах над ідеями зі створення більш ефективних продуктів, та можливість налагодити горизонтальну співпрацю між бізнесом, розробниками та державними органами.
  «Важливо, що до пошуків у сфері розмінування дедалі більше приєднується наукова спільнота. Під час Demining Bootcamp науковці запропонували нетрадиційні підходи до обстеження, які заслуговують на увагу. Попереду команди, чиї проєкти будуть визнані експертами найбільш перспективними, чекає чотиримісячна акселераційна програма. Весною наступного року ми плануємо тестувати вже готові чи удосконалені продукти на полігонах та в реальних умовах», — підсумував результати Demining Bootcamp заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний.
  Нагадаємо, що учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту у супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу чи технології.

 • Інтерв’ю на Українському радіо

У студії Українського радіо Валентина Сахно, очільниця KSE Graduate Business School; на зв’язку — Тимур Пістрюга, очільник ГО “Асоціація саперів України”. Тема розмови — акселераційна програма підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, що реалізується за ініціативи Міністерства Економіки України спільно з Kyiv School of Economics. Як стати учасником програми, де подати заявку на участь та як отримати кошти на фінансування проєктів — дізнайтесь у записі радіопрограми.

 Стань учасником акселераційної програми 

Подайте заявку з описом ідеї

Залишились питання?

Заповніть коротку анкету, наш менеджер зв’яжеться з вами

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.


Натискаючи на кнопку ви погоджуєтесь з умовами політики конфіденційності