Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Усього 9 лекційних модулів, 9 позанавчальних практичних активностей, менторська підтримка. Після завершення кожного модулю студенти отримують практичне домашнє завдання відповідно до специфіки роботи їхнього кластеру.
Частина І
Загальний менеджмент кластерів
1. Ідея кластера — ціннісна пропозиція2. Бізнес-модель кластера3. Стратегія кластера4. Стратегія реалізації для кластеру5. Економічна модель кластера
Частина ІІ
Європейський ринок і експорт
1. Лідерство кластерів у європейському контексті Cluster Leadership in European context 2. Створення стратегії експорту3. Міжнародні продажі та маркетинг4. Управління ризиками для виходу на експортні ринки
Проєкт успішно завершили 22 кластери.
9 навчальних модулів включали:
академічних години лекцій та групової роботи
академічних годин індивідуальної роботи з викладачами
академічних годин роботи з експертами
годин зустрічей роботи з ментором над планом розвитку кластеру
Михайло Колісник
Академічний директор програм SOE KSE Business School, Президент CFO Club Ukraine
Сергій Гвоздьов
Професор KSE Business School, PhD
Володимир Семеніхін
Викладач KSE Business School, бізнес-консультант
Олексій Громико
Академічний директор MBA в KSE Business School, керівний партнер в "Бюро проєктного менеджменту в Україні"
Що таке кластер?
В розумінні даного проєкту кластером є група взаємопов’язаних компаній та пов’язаних із ними підприємств, які розташовані та певній території, діють у певній сфері та доповнюють одна одну. Наприклад, кластером може виступати Громадська спілка, Громадська організація, Асоціація, Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, тощо, що розвиває конкретний економічний напрям у регіоні через своїх членів, допомагає їм шляхом організації продажів, виставок, розмов із владою, або кластером може бути ланцюг постачання за умови компактного розташування в одному регіоні.
Хто може брати участь в навчальному проєкті?
Українські кластери. Від одного кластера у навчальному проєкті може взяти участь 1-2 учасники, проте кількість заявок на участь у відборі для кластера не обмежена.
Хто в розумінні проєкту НЕ є кластером?
● Організація, що об’єднує фізичних осіб, які не пов’язані веденням підприємницької діяльності як це передбачено для кластера (див. питання №1 “Що таке кластер?”)● Об’єднання МСП, які офіційно не зареєстровані● Кластери, які займаються тільки навчанням учасників, але фактично не беруть участь у розвитку певного напрямку бізнесу на визначеній території
Чи є пріоритетність кластерів за регіонами або галузями?
Пріоритетів за регіонами чи галузями немає. Учасники мають бути представниками малих та середніх підприємств (МСП) зі штатом не більше 250 осіб.
Кількість учасників у проєкті?
У навчальному проєкті можуть взяти участь до 20 кластерів, по 1-2 учасники від кластеру. Проте, кількість заявок потенційних учасників від кластеру не обмежена - переможця буде визначено на конкурсній основі.
Як проходить відбір на участь в проєкті?
Для участі в проєкті потрібно не пізніше 1 вересня 2023 року (включно) заповнити Форму заявки на участь. За результатами розгляду заявок будуть відібрані до 30 найбільш мотивованих кластерів. Їх представники будуть запрошені на співбесіди. Після успішного проходження співбесіди, учасників запрошують взяти участь у навчальному проєкті.
Які є обмеження для участь в проєкті?
● Робота або фінансування з російської федерації
● Офіційно зареєстровані організації на тимчасово окупованих територіях, які не перереєструвались після релокації
● Участь у попередньому проєкті з навчання кластерів від GIZ
Мова викладання?
Навчання викладається українською мовою. За участі іноземних спікерів на лекцію буде запрошений перекладач.
Чи буде запис лекцій?
Так, всі навчальні лекції будуть записані та викладені на платформу Moodle в особистому кабінеті учасників
Що таке Фінальний проєкт?
Протягом навчання учасники виконують домашні завдання, які мають стати основою для їх фінального проєкту - остаточної презентації щодо плану розвитку кластера, виходу на європейські ринки.
Які умови участі у Фінальній конференції
Очікуваний строк проведення фінальної конференції - точна дата буде повідомлена додатково, вірогідно це буде вихідний день. Учасники фінальної конференції мають самостійно організувати і сплатити свої витрати на поїздку до Києва і назад, а також проживання, харчування та страхування і інші супутні витрати, пов’язані з поїздкою.
Чому кластерам варто взяти участь в навчальному проєкті?
Навчання спрямоване на впровадження якісних зрушень для кластерів через набуття останніми навичок та знань необхідних для виходу на європейський ринок:
● Розвиток глибокого розуміння європейського ринку — його динаміки, тенденцій, уподобання споживачів і нормативних вимог
● Опанування стратегії виходу на європейський ринок, розуміння бізнес-моделей і ціннісних пропозицій
● Покращення здатностей учасників кластеру впроваджувати інновації та адаптуватися до вимог європейського ринку
● Отримання інструментів для розвитку культурної компетентності та здатності орієнтуватися в культурних нюансах європейського ринку
● Розвиток навичок необхідних для створення нових ділових партнерств і підтримки міцних стосунків із партнерами, стейкхолдерами та клієнтами
● Розвиток міжкластерного та міжнародного нетворкінгу